Kování

Siegenia Aubi – celoobvodové kování Siegenia aubi TITAN AF

Komfortní hřibový čep s integrovaným výškovým seřízením

Malý detail, velký efekt. To, že lze i v malém detailu dosáhnout velký pokrok, dokazuje komfortní hřibový čep kování TITAN AF:

– sjednocuje na nepatrném prostoru obrovské výhody pro výrobce a konečné uživatele. Jedinečný komfortní hřibový čep zajišťuje snadné uzavření okna téměř bez otěru

– automaticky se přizpůsobuje při změně podmínek na rámu, např. při změně teploty

– garantuje pokaždé optimálně nastavený uzavírací systém s dlouhou životností

Varianty systému od základní bezpečnosti až po BT2

Nové možnosti otevírá chytrý koncept kování Titan AF:

-efektivní stavební systém s všeobecným použitím komfortního hřibového čepu

– pro změnu základní bezpečnosti na stupeň bezpečnosti 1 nebo 2 je potřebných jen málo prodlužovacích dílů

– prodlužovací díly kování se již nemusí zkracovat

Uzavření okna bezpečnostními rámovými díly

Novou generací rámových dílů, která je optimálně vyvinuta pro komfortní hřibové čepy, vytváří kování TITAN AF nová měřítka bezpečnosti a nízkého otěru:

– význačným znakem je kombinace dílů z plastu a oceli. Touto kombinací dosahuje kování doposud nedosažitelný minimální otěr a v neposlední řadě i atraktivní vzhled.

Nůžky

Je jedno, zda se jedná o okno nebo balkónové dveře, nůžky nového kování TITAN AF zajišťují jednodušší a komfortnější zavírání a vyklápění.

– poskytují větší komfort pro lehké a snadné zavírání i u velmi širokých křídel

– díky brzdící vložce je vedení do vyklopené polohy jemné a plynulé

– v nůžkách je integrovaná pojistka proti klapání křídla ve výklopné poloze

Zvedač křídla

Zvedač křídla není jen detail v komfortu ovládání, podporuje také trvalou funkční bezpečnost:

– garantuje lehké zavírání i po letech používání, náběh křídla je jemný a plynulý

– je možné ho integrovat do různých typů oken např. do obloukových nebo šikmých

– díky montáži dole na křídle je účinek zajištěn i ve výklopné poloze. K dispozici i s integrovanou pojistkou chybné manipulace

Panty

Nové panty TITAN okouzlují vynikajícím designem, vysokou bezpečností a mnoha výhodami při zpracování:

– vynikající design pro atraktivní vzhled oken

– ochrana proti vysazení ve výklopné poloze (čep nůžkového ložiska nelze vytáhnout)

– panty jsou uložené v plastových ložiskách, čímž je zajištěn nízký otěr

– integrovaná brzda otáčení přes mnohohranný čep: ten lze nasadit ve třech polohách

– všechny šrouby jsou zakryty panty

– možnost použití krytek nebo povrchové úpravy – nahoře a dole zároveň s naléhávkou

– zavěšení křídla je možné v jakékoliv poloze

Štulpová převodovka

Nová štulpová převodovka zajišťuje standard v bezpečnosti a komfortu

– integrovaná ochrana proti posunutí, díky blokovacím plechům na štulpové převodovce, zabraňuje otevření páčky při vloupání již od základního stupně bezpečnosti

– tvarově hezké, funkční a nasazovatelné prodloužení páčky zaručuje snadnou ovladatelnost i u velkých křídel a také u křídel s velkou odolností proti vloupání

Nůžkový pant

Montáž nůžkových pantů se provádí jednoduchým zaklapnutím do vybrání na nůžkovém rameni a umožňuje bezproblémové otočení do požadovaného směru.

– nůžkové panty zabezpečují trvale bezpečné spojení

– integrovaná brzda zabraňuje samovolnému otáčení křídla v otevřené poloze, např. při průvanu

Povrchová úprava TITAN Silber

Nabízí odolnost proti všeobecným vlivům životního prostředí, jako je déšť, vítr, prach a vzdušná vlhkost. Korozní ochrana díky osvědčené nanotechnologii od firmy SIEGENIA-AUBI zabezpečuje vysoce hodnotný stříbrně lesklý vzhled.

Povrchová úprava neobsahuje šestimocný chrom, je ohleduplná k životnímu prostředí a recyklovatelná.

ROTO NT – SYSTÉM OTEVÍRAVĚ SKLOPNÉHO KOVÁNÍ PRO OKNA ZE DŘEVA A PLASTU

Snadné sklopení, otevření a uzavření.

Otevíravě sklopný systém je ve střední a východní Evropě v oblasti stavebních výplní nejvíce rozšířený způsob otevírání oken. Také ve spoustě dalších zemí je tento systém značně oblíben. Otevíravě sklopná technologie umožňuje snadné otevření a sklopení okenního křídla pomocí jedné kliky. Jeden z celosvětově nejúspěšnějších systémů stavebného kování nese označení Roto NT, který je odbornou veřejností mnohdy hodnocen jako nadstandardní řešení pro všechny tvary a velikosti oken.

V systému Roto NT jsou veškeré díly propojeny tzn. jedná se o centrální závěrový systém. Již v základním provedení nabízí skladba kování Roto NT vysokou míru zabezpečení. Toto kování nabízí vysoký komfort ovládání a zároveň umožňuje do systému integrovat mechanické a elektronické prvky kování jako např. hlásiče vloupání, prvky pro řízení termostatů, větracích systémů atd. Elegantní, matná stříbrná povrchová úprava činí Roto NT nezaměnitelným. K tomu je nutné přičíst přesvědčivé montážní výhody a možnost použití tohoto typu kování pro nejrůznější tvary a velikosti oken.

BEZPEČNOSTNÍ PRVKY SOUČÁSTÍ JIŽ ZÁKLADNÍ SKLADBY KOVÁNÍ

Dvě rohová vedení s bezpečnostními hřibovými uzávěry, která patří v kombinaci s příslušnými rámovými uzávěry již do základní výbavy kování Roto NT, zajišťují účinnou ochranu okna proti vloupání. Při vyšších bezpečnostních požadavcích je možné stávající skladbu kování jednoduše doplnit o další prvky stavebního kování. Inteligentní konstrukční řešení, které zjednodušuje montáž, umožňuje i dodatečné zvýšení stupně bezpečnosti jednoduchou záměnou již použitých dílů přímo na stavbě resp. u již dříve zabudovaného okna.

Otevíravě sklopné kování Roto NT je vhodné pro okna splňující požadavky podle DIN V EN 1627-1630 a to až do třetí bezpečnostní třídy. Při těchto zkouškách je zkoušena odolnost celého okna proti vloupání.

Vysoký stupeň zabezpečení již v standardním provedení a inteligentní konstrukce minimalizuje náklady spojené s dodatečným požadavkem na posílení odolnosti okna proti vloupání. Jen firma Roto nabízí možnost posílení odolnosti okna pouhou výměnou stávajícího typu rámového uzávěru. A kromě toho je možné i další dodatečně použité díly velmi jednoduše propojit se stávajícím závěrovým systémem. Tato výhoda spoří pracovní náklady a přináší vysokou rentabilitu veškerým zpracovatelům stavebního kování Roto NT.

Kování Roto NT je navíc certifikováno zkušebním institutem v Rosenheimu podle DIN 18104-2 tzn. jedná se o kování, jehož bezp. stupeň lze i dodatečně jednoduchým přidáním dalších prvků zvyšovat.

KOMFORTNÍ A S DLOUHOU ŽIVOTNOSTÍ

Všechny závěrové body mají plošné vedení v profilované krycí liště kování. Toto řešení s sebou přináší slušivý design a především vynikající kluzné vlastnosti.

Vysoký komfort obsluhy: úrovňová a ovládací pojistka s integrovaným stabilizátorem křídla, který při uzavírání křídlo neustále navádí v ideální dráze do rámu a navíc zamezuje chybnému ovládání nebo pojistka proti zabouchnutí sklopeného křídla průvanem a omezovač sklopení integrovaný do nůžek. Podle montážních podmínek je tak možné nastavit velikost dráhy sklopení křídla ve dvou velikostech a pojistka proti přibouchnutí pak zamezí uzavření sklopeného křídla při průvanu.

Matně stříbrná povrchová úprava pak není jen designovou záležitostí, nýbrž vytváří antikorozní úpravu, jejíž odolnost překonává nejpřísnější požadavky.

JEDNODUCHÁ MONTÁŽ

Tento systém stavebního kování je možné použít ve všech typech zpracovatelských výrobních závodů. Kování Roto NT je konstruováno s požadavkem na co možná nejrychlejší a nejjednodušší zpracování a montáž, bez ohledu na to, zda se jedná o malý, střední nebo velký výrobní závod. Koncept automatizace je pak rozdělen do několika modulárních stupňů, které je možné přesně přizpůsobit podle velikosti výrobního závodu.

Samonosné stavební prvky a spojování jednotlivých dílů kování pomocí spony s sebou v kombinaci s optimální organizací práce přinášejí už pro menšího výrobce velké přednosti a vysoké finanční a časové úspory. V nejvyšším stupni automatizace je pak možné počítat s montážním časem na jednom okenním křídle pod 1 minutu.

ROZSÁHLÝ PROGRAM PŘÍSLUŠENSTVÍ

Jako např. větrací nůžky, omezovač otevření s aretací a pojistku proti otevření lze s malými náklady jednoduše integrovat do kování Roto NT. Již základní vybavení Roto NT nabízí dostatečný komfort.

Kromě toho je však možné využít další rozsáhlou nabídku doplňkového příslušenství.

Mikroventilace, kterou je možné namontovat i dodatečně, zajistí pravidelnou výměnu vzduchu. Pro balkónové dveře se pak nabízí balkónová západka, umožňující přidržení otevřeného křídla v rámu.

Pomocí větracích nůžek může být křídlo aretováno v libovolné pozici sklopení. Omezovač otevření s aretací umožňuje aretaci křídla v celé jeho dráze otevření. Přibouchnutá okna průvanem se tak stávají minulostí.

Kování Roto NT je přirozeně také možné kombinovat s rozsáhlým programem elektronických prvků Roto E-Tec jako jsou hlásiče vloupání, prvky pro řízení termostatů a větracích systémů.

Web: www.roto-frank.cz