Umění dobře zastínit

Umění dobře zastínit

Není nic nového, že okno patří mezi nejdůležitější části domu. Jak ale okno zastínit a dekorovat, aby bylo moderní, atraktivní a zdůraznilo charakter interiéru? Pokusím se Vám v pár bodech napovědět..

Styl interiéru a dekorace okna

Látky by měly být vybírány tak, aby doplnily nebo zdůraznily styl celého interiéru. Důraz při výběru klademe hlavně v novodobých moderních interiérech, kde je otevřený prostor (obývák, kuchyň, jídelna). Tato dekorace by měla být vždy sladěná. Nelze dekorovat každé okno zvlášť a narušit tak celý styl.

Délka záclon

Záclony vždy dlouhé! Krátké pouze a zásadně jen v případě, že máme pod okny nábytek a nemáme jinou možnost kam ho přemístit. Správná délka by měla být 1-2 cm nad podlahou, ale často se navrhují záclony dotýkající se podlahy.

V klasickém (zámeckém) stylu vypadají velice důstojně záclony ležící na podlaze. Aby byl efekt správný, musí být délka přibližně o 20cm delší než výška od stropu k podlaze. Bohužel to není úplně praktické, zvlášť když máme malé děti nebo domácí mazlíčky.

Módní trendy

V letošním roce ve dnech 12 až 15 ledna na největším veletrhu Heimtextil se konala světová přehlídka bytového textilu a textilu pro veřejný sektor v areálu Messe Frankfurt, zastřešujícím tématem pro letošní rok je „well-being“ čili vnímání pocitu „životní pohody“. Toto téma se promítlo do vzorů i barev.

Trend Nourish klade důraz na přírodní prvky a s nimi spojenou barevnost – zelené, hnědé a šedé odstíny v kombinaci s tmavě hnědými a šedými valéry.
Oproti tomu Energise je nabitý energií, přináší kaleidoskopické vzory a vtipný sportovní design.

Barva roku 2016 Pontone

Ne vždy se držíme trendů

Důležité je abychom my sami měli ve svém domově pocit klidu a pohody. Textil v interiéru plní stejně tak jako nábytek důležitou funkci o tom Vám napíši v příštím blogu. Ještě ukázka další zajímavé barevné kombinace.

Zajímavý nápad dekorace okna

Nejen chránit před sluncem a zvědavci, ale plnit i funkci dekorace. Pokud půjdeme kreativní cestou, okna můžou být vizitkou našeho domu či bytu.