10 + 1 důvod, proč se nebát bytového textilu

10 + 1 důvod, proč se nebát bytového textilu

1. Dokáže v prostoru udělat hooodně „muziky“ s minimálními náklady. 

Je to jeden z nejrychlejších a nejsnadnějších způsobů, jak prostor proměnit. Při změně vzhledu interiéru, není nutná velká finanční investice, není nezbytné kupovat drahé kusy nábytku nebo doplňků, stačí investovat do látek nebo hotových textilií, které nejsou zdaleka cenově tak náročné, jako koupě nového stolu nebo pohovky. 

2. Promění atmosféru a styl interiéru.

Každou sezonu můžete začít výměnou textilií, můžete se přizpůsobit ročnímu období nebo třeba náladě. Textilie jsou skvělými pomocníky, pokud toužíte po změně stylu. Skandinávský styl se může změnit na styl boho a moderní, na glamour. 

3. Zpestří vzhled prostoru a dodá mu osobitost.

Na trhu je dnes k dispozici neuvěřitelné množství vzorů a jejich kombinací. Můžete mít se sousedem stejný stolek nebo postel. Ale kombinaci koberce, závěsů, polštářků nebo ubrusů si určitě namíchá každý jinak.

4. Prostor zabydlí a zútulní.  

Interiér bez textilu, ať je zařízen jakkoliv dokonale a do detailu, nebude nikdy útulný. Bude působit studeně  a nezabydleně.  

 5. Textil může mít mnoho podob, někdy je to detail, někdy na sebe strhne veškerou pozornost. 

Pohybovat se můžete od úplné jednoduchosti a nenápadnosti, až po třásně, lesklé a honosné materiálym kožešiny nebo složitější úvazy či tvary. Samotný interiér může dobře vybraný textil buď celkově dotvářet nebo přímo zdobit a stát se jeho dominantou. Je to věc vkusu a citu pro celek i detail. 

6. Mnohokrát zajistí rozdělení jednotlivých zón nebo naopak stmelí interiér jako celek.

V garsonce pomůžou textilie prostor opticky rozdělit, ve velkém prostoru můžou textielie naopak všechno slučovat opticky dohromady. Stačí použít jeden vzor na několik způsobů nebo různě vzory v jedné barevné škále.

7. Nejenom design, ale i materiály můžou být všední, ale také naprosto originální.

Materiály jsou důležitým aspektem všech textilních doplňků. Záleží na jejich příjemnosti na dotek, náročnosti na údržbu, ale i na jejich celkovém vzhledu. Trend současnosti je udržitelnost a šetrnost, takže návrat k přírodním materiálům, je na místě. Ale ani velur nemusí zůstat v ústraní. 

8. Už dávno není pouhým lapačem prachu, ale regulérním partnerem nábytku a dekorací. 

Ani nebudu počítat, kolikrát jsem v obchodě slyšela, že žádné lapače prachu domů klient nechce. Když jsem se ho zeptala, zda chce bydlet v ledničce, dočkala jsem se odpovědi, „to v žádném případě“. Takže textilie nejsou opravdu žádné lapače prachu. Bytovým textilem je vše od koberce, až po utěrku.

9. Pocitově i funkčně zatepluje.

Představte si místnost, kde je postel, skříňě, komoda, zrcadlo. Klasická ložnice. Bude útulná, bude se v ní dobře spát? Těžko. V momentě, kdy přidáte ložní prádlo, závěsy nebo záclony čí rolety, koberec nebo koberečky, pléd, přehoz a polštářky, až tehdy se stane funkční, ale i útulnou. 

10. Pohlcuje prach i hluk. 

Textilie mají bezesporu i tyto funkce, hluk i prach pohlcují. Stát v prázdném bytě a slyšet každý krok a slůvko z vedlejší místnosti asi nechcete. Až textiliemi se vše zmírní a ztlumí. A prach… v dnešní době plné parních čističů, robotických vysavačů a sušiček prádla, to fakt nebude až tak neřešitelné.

11. Pozor na omyly

Špatně zvolenými textiliemi můžeme zničit sebedokonalejší koncept a vzhled interiéru a je potřeba opravdu pečlivě vybírat. Když si nebudete vědět rady, zastavte se za námi. Naše studio bolo vyhlášeno „Nejlepším salonem roku“, takže důvěřovat nám opravdu můžete. Přijďte se k nám inspirovat, Vánoce jsou za rohem, takže je to dobrý začátek na změnu interiéru. Co říkáte?