Barvy Vánoc podle dekoratérky

Barvy Vánoc podle dekoratérky

Všichni máme Vánoce spojené s vůní skořice a jehličí, zvukem rolniček, pohádkami a červenou a zlatou barvou. Jako dekoratérka mám přehled v trendy barvách a materiálech, ale vím, že nejdůležitější je atmosféra.

V Německu dlouhodobě vládnou dřevěné ozdoby, v Polsku chtějí docílit luxusního vzhledu pomocí skla a třpytek, v Holandsku sází na kombinaci dřeva, skla, kovu a patiny. A u nás jednoznačně červená barva. „Říká se sto lidí, sto chutí. U vánočních dekorací se ale šedesát lidí ze sta rozhodne pro červené ozdoby, třicet pro bílé a šedé, protože mají moderně zařízený interiér, a deset zvolí dekorace v trendy barvách roku.

„Podle trendu sice kraluje letos bílá a šedá barva, ale Vánoce ve skutečnosti nejsou o trendech, nýbrž o atmosféře. Kouzlo Vánoc má opravdu velkou moc.“

Vánoční dekorace by měly vždy ladit s interiérem, a to jak barvou, tak především stylem. Pokud máte například minimalisticky zařízený byt ve světlých tónech a s nábytkem ve vysokém lesku, je rozhodně lepší poohlédnout se po moderních dekoracích v trendy sezónních barvách. Naopak interiéru ve venkovském, rustikálním stylu sluší tradiční výzdoba v červené, zelené, hnědé a bílé barvě.