Vánoce s Marilan

Vánoce s Marilan

Venku je sice trochu podzimně a počasí ani nepřipomíná blížící se Vánoce, ale je nejvyšší čas na důkladnou přípravu, o tom není pochyb. Je nutné naplánovat nejen co budete péct a koho a čím obdarujete, ale i to, čím navodíte tu nepopsatelnou vánoční atmosféru ve vašich domovech. Pozvěte k sobě domů dekorace, doplňky a textilie, které prozáří tyto nejkrásnější svátky roku. My vás zveme na prohlídku našeho salonu, který je vánoční hned ode dveří.  

Barevné a veselé Vánoce

Vánoce můžete pojmout jednoduše, až monochromaticky, ale také se můžete vydat cestou větší barevnosti. Pamatujte, platí staré a známe, méně je více a ideální je, co se barevnosti týče, zkombinovat nejvíc tři barvy. Samozřejmě můžou se promítat ve všech svých odstínech. Nenechte se úplně svazovat trendy, ale pokud je přece jenom vyhledáváte, zkuste následovat ty barevné trendy, které se objevovaly na letošních veletrzích,  a to hořčicově žlutá, rezavá a růžová. Neděste se, růžová potěší zejména ženy, ale velmi trendy, pudrově růžová, neurazí v žádném případě, ani muže. 

Můžete také vsadit na letošní barvu Vánoc – modrou. Od blankytně modré, přes pastelovou a ledově modrou, až k temně modré. Sluší jí to hlavně v kombinaci s bílou a lesklými materiály. 

Vyzkoušejte také různé potisky na látkách, třásně, peříčka, nebo huňaté kožešiny. Velký návrat slaví velur, tak proč ho nevyužít na vánočním textilu a na Vánoce převléct okna do šedivě modrých odstínů a vznešených látek. Velur můžete nahradit hedvábím, saténem, damaškem, jsou to látky, které vzbuzují dojem přepychu a elegance. Těžkou látku zkombinujte s materiálem lehkým, třeba i s lehce průhledným vzhledem a naopak. Nezapomínejte, ani na ložnici, vánoční motivy můžete najít i na povlečení, polštářcích nebo na kobercích. 

Není všechno zlato co se třpytí a skleněné a porcelánové ozdoby různých tvarů, jsou synonymem vánoční výzdoby. Mají u nás velkou tradici a skleněné foukané ozdoby jsou naším kulturním dědictvím.  Návrat slaví i přírodní dekorace, ale pokud se vám nezamlouvá mít na stromečku opravdové šišky a jablíčka, vyzkoušejte skleněné nebo foukané ozdoby ve tvaru již zmiňovaých šišek nebo hub.  

Nesmrtelná kombinace bílé a zlaté. Tato kombinace umožní to, že se dají ladit spolu nejen navzájem, ale dobře podpoří i jakýkoliv jiný odstín celého barevného spektra, které máte dispozici. Velmi trendy jsou i měděné odstíny, ty se naopak výborně kombinují právě s černovu barvou.  

Dekorovat můžete různé skleněné nebo porcelánové mísy, číše, ozdobné talíře nebo vázy, využít můžete broušené sklo nebo perličkové ozdoby. Pak stačí ještě ozdobit  jmelím nebo umělými květinami, či rostlinami. Ve vánoční výzdobě se líbí i květinám, klidně zajděte do květinářství a nakombinujte ty živé s umělými. Pokud vše doplníte mihotavým světlem svíček, světýlky nebo  světelnými řetězy, tato kombinace vám dokonale prozáří nejenom slavnostní večer. 

Chlad a zimu lehce navodíte transparentními skleněnými a lesklými ozdobami, evokují led a když je správně nasvítíte,  umocníte tak jejich krásu a ta vynikne mnohem víc. 

Tak co, už jste správně naladěni? Pokud pořád ne, navštivte nás v našem salonu, myslím, že po návštěvě u nás, zdobit a dekorovat začnete. Krásné Vánoce i celý advent přeje celý tým salonu Marilan.